Zarobek dodatkowy

Bardzo często na portalach społecznościowych ludzie zadają pytanie w jaki sposób można dodatkowo zarobić. I wtedy otwiera się worek z pomysłami, ile ludzi tyle pomysłów. Wiadomo, że nie dla wszystkich są dane propozycje, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy tylko, żeby nie być łatwowiernym i nie dać się nabrać na ogłoszenia oszustów, którzy tylko czekają na naiwnych ludzi. Oto kilka przykładowych sposobów dorobienia do pensji:

  1. Praca tymczasowa – np. na kasie w sklepie, w ochronie, jako pomoc w sprzątaniu czy opiece przy osobie starszej lub maleńkim dziecku, roznoszenie ulotek
  2. Rozwiązywanie płatnych ankiet – tutaj od razu trzeba zaznaczyć, że kokosów z tego mieć nie będziemy, ale zawsze jakiś grosz lub bon do sklepu wpadnie. Ten charakter pracy jest dla osób bardzo wytrwałych.
  3. Pisanie tekstów na zlecenie – tutaj wszystko zależy od naszych umiejętności piśmienniczych
  4. Prowadzenie własnego bloga – na początek może być trudno, ale z czasem, gdy pisanie wejdzie nam w krew będzie dużo łatwiej
  5. Zakłady bukmacherskie – w tym dodatkowym dochodzie należy uważać aby nie popaść w uzależnienie bo zamiast dodatkowego dochodu będziemy mieli ogromne długi. Nie polecany sposób zarobku.
  6. Pisanie książek – jeżeli mamy smykałkę do pisania to idealne zajęcie dla nas
  7. Własny kanał społecznościowy – nagrywanie podcastów i filmików może być bardzo dochodowym zajęciem.