Psychologia Internauty

Kiedy działamy w Internecie i chcemy się przebić na wyższy level, warto robić szum w Internecie, jeśli jednak chcemy aby nasza reputacja była jak najbardziej dobra, warto wykorzystać narzędzie które nazywa się “psychologia internauty” czym to jest?

Kiedy publikujemy treści w Internecie powinniśmy zadbać o to, aby wzbudzać pozytywne emocje u Internautów, przykładowo kiedy tworzymy treści na tik toku, powinniśmy wywołać emocje, nie ma to znaczenia jakie emocje, ważne jest aby jakkolwiek poruszyć tych ludzi, możemy to zrobić za pomocą motywującej historii, bądź jakiegoś cytatu.

Na tik toku są dość popularne treści związane z ciekawostkami, dlaczego?

Bo istnieje wiele ciekawostek o których ludzie nie wiedzieli i przykładowo kiedy ktoś dowie się, że na świecie istnieją 4 osoby które wyglądają dokładnie tak jak one, zaczynają się zastanawiać na przykład jakby to było spotkać osobę taką samą jak ona, wtedy już wywołujemy w ludziach emocje i idąc za ciosem jest duże prawdopodobieństwo, że ludzie zaobserwują nas i zostaną z nami na dłużej, ponieważ nie dość, że dostarczamy im emocje to w dodatku przekazujemy pewną wartość, która jest ceniona wśród dużej grupy odbiorców.

Podobnie sytuacja wygląda na Instagramie, kiedy wypowiadamy się na jakiś temat, nawet mówiąc krytycznie, powinniśmy ubierać to w odpowiednie słowa, ale odpowiednia słowa to nie zawsze muszą być miłe słowa, dobrze jest pamiętać o tym.
Jednak jeśli chcemy wzbudzić ruch na naszych social mediach, powinniśmy robić to tak, aby nasza reputacja nie ucierpiała, a nasze słowa, czyny, posunięcia wzbudzały w ludziach emocje.
Prosta strategia – jeśli chcemy być lubiani czy to w Internecie czy w życiu realnym, powinniśmy wzbudzać emocje, oraz musimy nauczyć się odpowiednio dobierać słowa.

Warto jest zainteresować się psychologią jeśli chcemy bardziej działać w tym zakresie.
Na tik toku możemy zobaczyć na każdym kroku jak oddziałuje psychologia na ludzi, oraz jak można manipulować, czy wprowadzać ludzi w błędne przekonanie.
Jeśli chcielibyśmy spojrzeć na przykład osoby która umiała robić ogromny szum w mediach, mając przy tym ogromną ilość fanów należy spojrzeć na sylwetkę zmarłego już w 2018 roku rapera xxxtentacion, który zbudował jeden z największych fanbase’ów w muzyce, jest świetnym przykładem jak prowadzić social media, jak budować kontakt z ludźmi.
Jego piosenki które poruszały tematy samotności, depresji itp. trafiały do ludzi, potrafił tworzyć piosenki, które wzbudzały w ludziach odpowiednie emocje, jest świetnym przykładem jak wykorzystać psychologię w social mediach w stronę Internautów.