Co powinieneś wiedzieć o Goodreads?

Idea serwisu Goodreads jest niesamowicie prosta. Czytaj książki, zbieraj je na półce, oceniaj i dowiaduj się o podobnych książkach. Serwis istnieje już od ponad dziesięciu lat i posiada rosnącą społeczność czytelników i miłośników książek, dla których Goodreads jest jak drugi dom. Powody, dla których jest to preferowana witryna społecznościowa dla moli książkowych, są niezliczone.

Uprość sobie życie. Jeżeli jesteś osobą która uwielbia czytać i czytasz ponad 50 książek rocznie z pewnością wiesz jak trudno jest za tym wszystkim nadążyć. Goodreads pomoże Ci śledzić, co aktualnie czytasz dzięki rozmieszczeniu każdej pozycji na półce „Obecnie czytam”, „Chcę przeczytać” i „Przeczytałem”. Czytelnicy mogą dowolnie wybrać nazwę półki, którą uważają za odpowiednią, ale te trzy są najbardziej podstawowe.
Odkrywaj nowe tytuły. Miłośnicy książek mogą wyszukiwać i przeglądać różne listy książek związanych z określonym gatunkiem. Jeśli chodzi o spis książek związanych z daną dziedziną. Lokalne księgarnie są zwykle bardzo ograniczone, jeśli chodzi o zaopatrzenie się w książki związane z niezwykłymi niszami, ale jeśli wiesz, co kochasz, możesz po prostu to wyszukać i zobaczyć tysiące rekomendacji.

Nigdy nie przegapisz nowej książki lub trendu. Dzięki przydatnej liście nowych wydań w tym miesiącu / roku i najczęściej czytanych w tym tygodniu nigdy nie przegapisz nowej książki z serii, na którą czekałeś od dawna, ani nowej powieści ulubionego autora lub autorki. Odrzucisz książki, które mają złe recenzje. Tak jak używamy stron na Facebooku, aby zobaczyć recenzje o nowej restauracji lub sklepie, aby uniknąć przykrych niespodzianek, możesz zobaczyć, co myślą o tym inni czytelnicy, tacy jak Ty (a nie krytycy literatury). Przeglądanie 2-3 stron recenzji książki daje bardzo wyważony pogląd na temat książki i pomaga albo podjąć dobrą, albo uniknąć bardzo złej decyzji o jej zakupie.

Pozostań w kontakcie z ludźmi o podobnych pasjach. Podobnie jak wszystkie witryny społecznościowe, głównym atutem Goodreads jest możliwość nawiązywania relacji z podobnie myślącymi ludźmi i odkrywanie, co lubią Twoi znajomi. Podobnie jak na Facebooku, także na Goodreads istnieją grupy poświęcone prawie wszystkim książkom, a czytelnicy są w nich bardzo aktywni. Wiesz zatem, co czytają Twoi znajomi, i czasami możesz odkrywać w ten sposób nowe książki. Możesz nawet obserwować autorów i jesteś w stanie zobaczyć, co oni czytają, a także możesz czytać ich recenzje.
Absolutny brak nonsensu i spamu. Większość innych platform społecznościowych jest przepełniona spamem, artykułami o tematyce społecznej i innymi rzeczami. Goodreads koncentrują się tylko na książkach i publikowaniem informacji odnośnie tylko tej dziedziny. Serwis ten działa jak bezpieczne schronienie dla wszystkich moli książkowych. Dołącz do niego również i ty.