Najważniejsze rady dla freelancerów

Praca freelancera w ostatnich latach robi się bardzo popularna, nic dziwnego, jeśli możemy pracować z domu czy też będąc nawet na wakacjach, jednak czy praca freelancera jest taka prosta?
Otóż nie, jest to na pewno bardzo przyjemna praca jeśli znamy pewne podstawy.

Praca freelancera porady to nasz dzisiejszy temat.

Warto wiedzieć, że praca freelancera wymaga o wiele więcej wkładu własnego na samym początku niż na przykład praca na etacie, dlaczego tak jest?
Aby być dobrym „wolnym strzelcem” potrzebujemy wiedzy ogólnej, nie chodzi o to, że musimy chodzić do liceum, ale o to, że książki, filmy, kursy, czy też szkolenia na temat naszych usług nie powinien być nam obcy, dlaczego?
Ważne jest aby nasze usługi były najwyższej jakości, ale freelancer to głównie osoba znająca dobrze marketing, oraz tematy związane stricte z reklamą i przedsiębiorstwem, dlatego warto cały czas się edukować, dowiadywać się jak robić logo 3D, jak robić ciekawe reklamy na Facebooku, ponieważ teraz coraz więcej firm będzie przenosić się do Internetu i tutaj jest szansa dla nas, aby nauczyć się reklam, oraz marketingu i działać w branży usług, która przynosi coraz większe dochody.

Warto także tworzyć bazę mailingową, która pozwoli stałym klientom przypominać o nas, kiedy na przykład pojawi się nowa usługa u nas, czy też będziemy mieli ciekawą ofertę.
Warto również dbać o klientów czy też zleceniodawców „premium” czyli takich którzy pozyskują dla nas nowych klientów i właśnie takich klientów warto „wynagrodzić” przykładowo mniejszym kosztem za usługę czy też dodatkowym od nas produktem.
Warto dla na prawdę lojalnych klientów wysłać czasem jakiś rabat czy też nawet za pomocą maila choćby maila świątecznego.

Inną ważną kwestią jest samo zdobywanie zleceń, zwłaszcza na początku kiedy nikt nas nie zna i nie mamy wyrobionej marki i co wtedy warto zrobić?
Warto napisać ciekawe ogłoszenie oferty, jednak zanim w ogóle zaaplikuje o dane zlecenie powinniśmy zapoznać się przede wszystkim z wszystkimi wymogami danego zlecenia, a także dopytać, a najlepiej być w stałym kontakcie ze zleceniodawcą tak aby zlecenie wykonać w 100% po myśli naszego zleceniodawcy.
Warto w ofercie opisać trochę swoją osobę, oraz doświadczenie, portfolio także jest ważne a więc o to także należy zadbać by było bogate.
Wyróżnienie się także jest plusem dla nas, warto w jakiś niekonwencjonalny sposób napisać nasze zgłoszenie czy też jakoś zaciekawić naszego zleceniodawcę.
Jednak najważniejsze to jest po prostu nie zawalać obowiązków na początku, jeśli zlecenie ma być oddane przykładowo w środę na godzinę 16:00 niech faktycznie będzie oddane na ten dzień i godzinę.