Czym jest adres IP?

Z pewnością zastanawiasz się, czym jest adres IP. Dla przeciętnego użytkownika nie ma on żadnego znaczenia. Jednak dla osób, które chcą nieco bardziej
zagłębić się w tajniki swojego komputera, może być on przydatny, Musisz wiedzieć, że IP jest jak numer twojego telefonu. Jeśli do kogoś chcesz zadzwonić, to nie musisz go znać. I z tego powodu wielu ludzi nawet nie zna swojego numeru. Ale może się zdarzyć, że ktoś inny chce się połączyć z twoim komputerem. Żeby to zrobić, to musi właśnie znać twoje IP. Jak więc ma go zdobyć?

 

Otóż wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę MOJE IP TO i dostaniesz odpowiedź w postaci czterech rozdzielonych kropkami liczb. Na przykład 99. 118. 76. 57. Teraz wystarczy podać ten numer osobie, która zechce się połączyć z twoim komputerem i voilles! Gotowe! No ale nie tak łatwo! W ten sposób każdy niepowołany człowiek mógłby się podłączyć do twojego komputera tak, jakby wszedł do twojego mieszkania. Ale czy tak jest w przypadku telefonu? Nie! Musisz przecież odebrać telefon i dopiero wtedy twój rozmówca będzie mógł usłyszeć dźwięki dobiegające z twojego mieszkania. Prawda?