Jakie właściwości ma zielona herbata?

Jedną z najbardziej popularnych odmian herbaty jest zielona. Tradycje jej picia znane są od tysięcy lat. Odmiana ta podobnie jak i wiele innych wywodzi się z Chin, gdzie była znana jako doskonały sposób na zwalczanie bólów głowy czy też dysfunkcji trawiennych. Współcześnie właściwości herbaty zielonej są bardzo cenione w profilaktyce zdrowotnej. Warto podkreślić, że nieustannie trwają badania na temat tego, w jaki sposób picie tego naparu działa na ludzki organizm.

Jednak już dziś wiemy, że za sprawą zawartości substancji zwalczających wolne rodniki przyczyniamy się do minimalizacji ryzyka zachorowalności na części odmian raka i problemów kardiologicznych. Są też w zielonej herbacie bioaktywne związki chemiczne, które neutralizują zagrożenie zachorowania na choroby Alzheimera i Parkinsona. Znane są też ogólne właściwości herbaty zielonej, gdyż jest ona bogata w witaminy A, B, C, E i K oraz minerały i mikroelementy (fluor, cynk, żelazo, potas, wapń i sód).

Omawiając zalety i dobroczynny wpływ picia zielonej herbaty na nasze zdrowie, powinniśmy sobie uzmysłowić, że nie jest to lek. Tym samym herbata, jest w stanie tylko wspomagać określone procesy prozdrowotne.