Nośnik fizyczny lub cyfrowy

Duża część rzeczy jaką kupujemy występuje pod postacią cyfrową oraz fizyczną. Są to filmy, muzyka, gry czy książki. Jednak czasami może nas dopaść pytanie, czy wybrać wersję fizyczną czy cyfrową?

Wiele rzeczy przechodzi do świata cyfrowego. Mamy albumy muzyczne wydawane cyfrowo. Gry, które kupujemy na platformach typu Steam czy Origin. Książki stają się E-bookami a większość film ów znajdziemy na platformach streamingowych pokroju Netflixa czy HBO GO. Nie mniej mimo wszechobecnej cyfryzacji, znajdują się osoby chcące zaopatrzyć się w wersję fizyczną. Jak rozstrzygnąć ten trudny wybór? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo proste. Wszystko zależy od tego na czym nam zależy.

Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do cyfrowych wersji, jasnym jest, że kupimy wersję cyfrową. Nie mniej, kupowanie takiej wersji, dla niektórych może być wyborem czysto organizacyjnym. Jeśli planujemy przestrzeń w naszym pokoju, czasami może nie starczyć miejsca na rzeczy takie jak płyty czy książki. Oczywiście cyfrowe nośniki nie zabierają nam miejsca w rzeczywistości, a jedynie na naszych dyskach. Cyfrowe odpowiedniki się nie niszczą. Nie mniej fizyczne nośniki możemy przechowywać na półce jako jedną kolekcję. Ludzie bardzo często kupują fizyczne nośniki właśnie po to, aby móc stworzyć kolekcję lub mieć daną rzecz w obu wersjach. Warto dodać, że bardzo często fizyczne nośniki po upływie kilkunastu lat stają się bardzo dużo warte. Można powiedzieć, że jest to jakaś rodzaj inwestycji.
Powodów może być dużo, nie mniej to w głównej mierze od nas zależy na co chcemy wydać pieniądze. Ważne jest, aby przed zakupem przemyśleć swoje potrzeby i zdecydować. Bo jak wiadomo, nie ma nic gorszego jak nieudane, bądź nietrafione zakupy.