Jak porównać warunki kredytowe?

Jeśli masz wiele opcji kredytu, wybór najlepszego i najbardziej korzystnego może być skomplikowany i istnieje wiele różnych czynników, które musisz wziąć pod uwagę. Przy różnych warunkach kredytu, terminach i miesięcznych płatnościach znalezienie najlepszej oferty może zająć trochę pracy. Jest kilka podstawowych rzeczy do rozważenia i przeanalizowania przed wyborem idealnego kredytu dla siebie. W porównywaniu ofert kredytowych pomoże Ci porównywarka kredytowa.

Okres kredytowy w latach.

Porównaj różne warunki kredytu i, jeśli to możliwe, wybierz najkrótszy dostępny okres kredytowania. Chociaż krótszy okres kredytu prawdopodobnie zwiększy Twoje miesięczne płatności, okaże się, że będziesz płacić niższą kwotę ogólnych odsetek.

Jeśli z jakiegoś powodu krótszy okres kredytu ma wyższą stopę procentową, możesz rozważyć wzięcie kredytu długoterminowego, ale dokonanie większych płatności, o ile nie ma kary za przedpłatę.

Roczna stopa procentowa.

Roczna stopa oprocentowania to jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, która pożyczka jest najlepsza. W przypadku niektórych rodzajów pożyczek porównanie stóp procentowych jest właściwe, ale RRSO jest lepszą wartością do sprawdzenia. RRSO uwzględnia opłaty, w tym opłaty punktowe i początkowe, natomiast oprocentowanie jest tylko naliczanym oprocentowaniem podstawowym. W przypadku kredytów hipotecznych pożyczkodawcy są zobowiązani do podania RRSO, a porównanie RRSO jest lepszym sposobem na dokładne określenie, który kredyt będzie kosztował więcej w dłuższej perspektywie. Jednak w przypadku pożyczek o zmiennym oprocentowaniu nie ma łatwego sposobu porównania stóp procentowych. W większości przypadków porównanie sprowadza się do tego, czy czujesz się komfortowo ze zmiennością oprocentowania w okresie kredytowania, a także z bieżącą miesięczną spłatą.

Płatności balonowe.

Niektóre kredyty mają okres spłaty krótszy niż okres amortyzacji. Pożyczki te zazwyczaj mają należną spłatę balonową, która jest zasadniczo pozostałymi pieniędzmi należnymi na koniec okresu kredytowania. Jeśli analizujesz kredyt ze spłatą balonową w porównaniu z kredytem, który nie ma takiej możliwości, pamiętaj, że będziesz musiał mieć te pieniądze do spłaty, gdy stanie się wymagalna, lub będziesz musiał refinansować.

Łączna kwota należna.

Całkowita posiadana kwota obejmuje pierwotną pożyczoną kwotę wraz z odsetkami i opłatami. Spróbuj wybrać kredyt z najmniejszą kwotą należną w całym okresie, jeśli możesz sobie pozwolić na comiesięczne spłaty.

Miesięczna płatność.

Na koniec spójrz na miesięczne płatności, aby zobaczyć kwotę, którą będziesz musiał płacić każdego miesiąca. Chociaż niektóre pożyczki o zmiennym oprocentowaniu lub płatności balonowe mogą zapewniać niższą miesięczną spłatę niż inne pożyczki, upewnij się, że nie przesadzasz. Jeśli obciążasz się finansowo, płacąc tylko odsetki lub inny rodzaj niskiej miesięcznej pożyczki, oceń ponownie dokładnie, na co możesz sobie pozwolić. Ogólnie rzecz biorąc, weź pożyczkę z najniższym oprocentowaniem / RRSO i okresem pożyczki, o ile możesz sobie pozwolić na miesięczną spłatę.